Endorserzy

Robert Rasz

Robert Rasz pierwszym oficjalnym endorserem marki Bosphorus Cymbals w Polsce!
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002r. wyróżniony indywidualnie na festiwalu Jazz Juniors, a w 2005 roku wraz z zespołem uhonorowany I nagrodą dla Najlepszego Zespołu Jazzowego na Festiwalu ”Nadzieje
Warszawy”. Współpracuje i działał z wybitnymi artystami t.j. (Gabriela Kulka, Rykarda Parasol, Mela Koteluk, Aram Shelton, Olivia Anna Livki, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Rostislav Hus, Marian Friedl, Konrad Kucz muzyk, Per-ake Holmander, Jim Baker, Leski, LOSIK TRIO, Cyrk Deriglasoff, Paweł Domagała, Artur Andrus, Wacław Zimpel). Brał udział w wielu festiwalach m.in. Nordischerklang w Graisfwald (Niemcy), Jazz in Brugge (Belgia), Migration Festival (Tajwan), Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors (Polska).
Rasz ma w swojej dyskografii kilkadziesiąt albumów studyjnych. Współpracuje z kompozytorem muzyki filmowej Bartoszem Chajdeckim i nagrywał muzykę do filmów t.j. „ Bogowie”, „ Najlepszy”, „ Jestem Mordercą”, „ Powstanie Warszawskie”, „Chyłka”.
Uhonorowany przez Magazyn Perkusista jako jeden ze 100 najważniejszych polskich perkusistów.

Złota płyta za album „ Hat, rabbit” (2009r.) nagrany z Gabą Kulką, złota płyta i platynowa za „ Spadochron” (2012r.) z Melą Koteluk, złota i platynowa za album z Melą Koteluk „Migracje” (2014r.), platynowa płyta za album z Pawłem Domagałą „1984” (2019 r.), złota płyta z album z Melą Koteluk „Migawka” (2020 r.)

Talerze, które wybrał:
– Hi-hat Syncopation SW 14″
– Crash Turk O-Zone 16″
– Crash Turk 18″
– Ride Groove 20”
– Ride Syncopation SW 20″